יחסינו פייסבוק לאן ?!

לפי הערכות צפויה פייסבוק להודיע מחר (15.11.10) בכנס ה – web 2.0 בסן פרנסיסקו על השקת שירות מייל חדש ומלא תחת הסיומת facebook@. מערכת המייל תאפשר שליחת הודעות דוא"ל מחוץ לרשת החברתית ובתוכה. פייסבוק בדרך לכבוש עוד פיסגה ולהתחרות עם ג'י-מייל שזכתה בתקופה האחרונה לבלעדיות ושירות מייל חדשני ונוח ביותר בתקופה האחרונה.

We Want You !

זהו עוד צעד מבחינת פייסבוק שהולכת וכובשת כל חלקה במרחב הוירטואלי. למרות שכולנו עדיין נתקלים בבעיות טכניות לא מטופלות כמו תופעת הצ'ט הנתקע. כמובן שלאחר כיבוש היעד הזה, ג'י-מייל תאבד מבכורתה ותאלץ להתאים את עצמה לסטנדרט החדש שתציב פייסבוק, להסתגל לאח הגדול שדוחק אותה לצד. לדעתי זוהי נקודת מפנה חשובה שתהפוך את היוצרות ותרעיד את גוגל. כעת השירות של גוגל יהפוך לזניח, היות וכולנו כבר משתמשים בפייסבוק, אז למה שלא נכתוב גם מיילים מתוך הפרופיל שלנו במקום להזיז את היד לעכבר, ולעשות פעולה שעד מחר נראת טבעית. ממחר, להתחבר לג'י מייל יהיה קשה מידי. בעידן האלקטרוני המהיר כל שינוי נראה לנו מקובל, חיוני ואנו שוכחים ברגע מה היה פה קודם. האדישות ביחס לשירותים הוירטורליים הולכת וגדלה. כך זה צריך להיות, אנחנו מתאימים עצמנו למדיום חדש במהירות שיא, מה שבעבר היה נחלת המאמצים הראשונים הפך היום למצב קבוע, אין יותר מאמצים ראשונים, יש מאמצים מיד. כל דבר.

מעניין איך שירות המייל החדש של פייסבוק ישפיע עלינו. לדעתי, המייל מאפשר לפייסבוק לשלוט עוד יותר. עם עכשיו הם יודעים איך נראה הלבלב של כל משתמש, מחר הם גם יכנסו לנו לדם ויחדירו בו חמצן. המייל הוא כלי תעבורת המידע הראשי והעיקרי שלנו, הוא אשליה של כלי נסתר וסודי בו אנחנו מעבירים הודעות פרטיות, לעיתים אישיות בין מוען לנמען. ייתכן שפייסבוק רוצים להיכנס ולאסוף עליינו מידע גם שם?

בחיים האמיתיים ככל שעסק נעשה ריכוזי יותר כך אנחנו יודעים שמשהו בא על חשבון משהו. מישהו פה מפסיד, ומישהו פה מרוויח. אנחנו מפסידים אך אין לנו את הכוח להתנגד. דווקא במרחב וירטואלי פתוח, חופשי ומלא באפשרויות אנחנו מצפים ודורשים צמצום של אפשרויות, ריכוז ואיגוד של מייל, צ'אט, תמונות, לינקים, סרטונים, מוזיקה ועוד, במקום אחד. זה משול לסוס שמושך עגלה כשרטיות על עינייו והוא אינו רואה מימינו ומשמאלו. פייסבוק הופכת לאט לאט לקונגולמרט אינטרנטי אדיר כוח, שבעתיד הלא רחוק יאגד את כל פעולות הרשת שלנו במקום אחד, הוא כמעט כזה כבר עכשיו. כל מה שנותר הוא להוסיף אפליקציה שהולכת בשבילנו לשירותים ומורידה את המים.

המרחב הוירטואלי פתוח, חופשי ומלא באפשרויות. יש מקום לכולם. אל תרכזו את הכוח במקום אחד.

3 תגובות ל-“יחסינו פייסבוק לאן ?!

  1. אתה מדבר שטויות! דברייך לא מבוססים על כלום!! רק על דעתך, ומפתיע שאתה נורא ביקורתי כלפי מערכת שאתה בעצמך מכור אליה ומשתמש בה, לא משנה לצורכי מה. האינטרנט מתפתח כל פעם לכיוונים אחרים, אי אפשר לדעת מה יהיה מחר, וזה על בסיס ההיסטוריה שלו. כשyhoo שלטו בעבר, החליפה google, ועתה גם פייסבוק נכנס לתמונה. אגב פייסבוק וגוגל עונים על צרכים שונים בתכלית. ועניין ה -נכנסים לורידים שלנו. אתה לא חייב להשתמש בכלים האלו, זאת בחירה שלך. אתה יכול שלא להשתמש בהם, אך אם אתה משתמש בהם ומבקר אותם שהשימוש בהם נרחב ומספק המון מידע, אז אתה סותר את עצמך. זה משול למרצים שמלמדים באוניברסיטה, ומשכנעים את כולם לחרם על אותה אוניברסיטה. זה משול לבנאדם שירוק מהבאר ממנה הוא שותה, על שם מה? על סתם לכתוב איזה ביקורת שתראה מגניבה וכל כך פופוליסטית!!!! unlike

    • מסכים עם דעתך, לא התיימרתי להסתמך על עובדות אלא רק על דעותי בלבד. בנוסף, אני מודע לשימוש שלי בפייסבוק. אני חושב שיש המון אנשים שלא מודעים לשימוש וגורמים נזק לעצמם. לא יצאתי נגד פייסבוק כתופעה, יצאתי כנגד תופעת הריכוזיות של פייסבוק בפרט והרשת בכלל, אני חושב שדווקא מקום פתוח וחופשי הופך לאט לאט לריכוזי, פחות חופשי וכתוצאה מזה אנחנו כמשתמשים נפגעים.
      תודה על התגובה, אני מעריך את זה.

  2. פינגבק: הרשת החברתית Logout | .מס שפתיים.

שימו תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s